Крупні українські мережі автозаправних станцій продовжують декларувати мінімальні прибутки, що дозволяє їм знижувати сплату податку на прибуток. Це випливає з аналізу сплати податку найбільшими мережами АЗС за другий квартал поточного року, який оприлюднив директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн на своїй сторінці у Facebook.
“Свіжі офіційні дані за ІІ квартал поточного року показують, що серед найбільших 10 мереж АЗС за кількістю станцій прибуток мають лише півтори мережі. Так, ОККО має 20% станцій та 32% продажів серед ТОП-10, а сплатила 82% податку на прибуток та 53% всіх податків від загальної сплати найбільшими компаніями. Сумарно вони завжди були першими, а у ІІ кв. 2024 стали лідерами абсолютно у всіх дисциплінах – ПДВ, ПнП, ПДФО, ЄСВ. Ще 14% ПнП сплатив WOG”, – пише Куюн.
Решта 8 мереж з понад 1000 АЗС розділили між собою всього 3% ПнП.
БРСМ – 13% у продажах й 0,7% у сплаті податку на прибуток та 3,2% у загальній сплаті податків.
Куюн також наголосив, що підтримує запровадження авансової сплати податку на прибуток з АЗС, яка розглядається в пакеті заходів по наповненню бюджету.
Із 31 крупних українських АЗС у 18 мережах працівники офіційно отримують заробітну плату менше 10 тис. гривень на місяць. Це не відповідає реальним сумам і свідчить про значні обсяги несплачених податків власниками мереж.
В умовах, коли держава шукає шляхи для збільшення надходжень до бюджету у воєнний час, деякі гравці паливного бізнесу продовжують ухилятися від сплати податків, що передбачені нинішнім законодавством. Не зважаючи на це, за результатами 1-го кварталу 2024-го року, серед мереж АЗС є відчутний прогрес у сплаті податків.
Інфографіка: "А-95"