Крупні мережі АЗС не доплачують "зарплатні" податки: експерт озвучив список
TL HUB MEDIA
15.07.2024
tlhub.com.ua

Із 31 крупних українських АЗС у 18 мережах працівники офіційно отримують заробітну плату менше 10 тис. гривень на місяць. Це не відповідає реальним сумам і свідчить про значні обсяги несплачених податків власниками мереж. Про це йдеться у статті директора Консалтингової компанії “А-95” Сергія Куюна для видання “Дзеркало тижня”.

Сім разів — саме така різниця в офіційних зарплатах “на руки” між лідером та аутсайдером рейтингу 31 найбільших автозаправних мереж за результатами першого кварталу 2024 року: UPG і чернігівською мережею “Т&Т-Нафта”.

Судячи з усього, чернігівцям платили навіть не мінімальну зарплату (6700 гривень на місяць на початок року, або 5393 гривень на руки), а пів ставки. Всього до переліку АЗС, де працівники офіційно отримують менше 10 тис. гривень, ввійшло 18 мереж. Це більше половини зі списку найбільших мереж АЗС.  

“Інакше кажучи, всі вони мають ознаки виплати зарплати у “конвертах”, — пише Куюн, — З цікавого ще те, що, попри очевидне для всіх збільшення зарплат по країні через інфляцію та наростаючий дефіцит робочої сили, половина “червоних” відзвітувала про зниження виплат працівникам порівняно з третім кварталом 2023 року. Тобто повністю очевидною є нереальність офіційних цифр ані за абсолютними значеннями, ані за динамікою”.

Поряд із регіональними бізнесами у “червоній” зоні опинилися й мережі з ТОП-10 — БРСМ, KLO, МОТТО, а також досить великі Marshal і VST.

“Як нескладно здогадатися, насправді особливої різниці за рівнем зарплат на ринку немає. На сайтах працевлаштування це чудово видно. Але характерно, що зокрема БРСМ і МОТТО, які активно шукають працівників, пропонований заробіток не оголошують. Своєю чергою ОККО, WOG, UPG і навіть Avantage 7 пишуть пропозиції відкрито, і ці пропозиції коливаються у невеликому діапазоні”, — констатує Куюн.

У “жовтій” зоні, тобто посередині, перебувають мережі з рівнем офіційних зарплат від 10 тис. до 20 тис. гривень на місяць. Такі зарплати офіційно своїм працівникам нараховують U.GO, WOG, “Авантаж”, “Автотранс”, BVS, Chipo, ANP і Green Wave.

“Судячи з моніторингу вакансій на профільних сайтах, саме в такому діапазоні знаходиться реальна зарплата лінійного персоналу АЗС — операторів і касирів (за винятком Києва, де ставки вищі, ніж у регіонах)”, — пише очільник “А-95”.

До “зеленої” зони увійшли UPG, SOCAR, Shell, OKKO і Amic. У цих компаніях працівники отримують в середньому 20-24 тис. гривень на місяць, що, на думку автора статті, найкраще відображає рівень справжніх зарплат у галузі.

Зі слів експерта, якби всі мережі АЗС офіційно платили своїм працівникам офіційно ринкову зарплатню в 20 тис. гривень щомісяця, бюджет України 2024 року міг би отримати додаткові 6,3 млрд гривень ПДФО і ЄСВ, а також автоматично ліквідувати схеми із заниження податку на прибуток.

В умовах, коли держава шукає шляхи для збільшення надходжень до бюджету у воєнний час, деякі гравці паливного бізнесу продовжують ухилятися від сплати податків, що передбачені нинішнім законодавством. Не зважаючи на це, за результатами 1-го кварталу 2024-го року, серед мереж АЗС є відчутний прогрес у сплаті податків.

За перше півріччя 2024 року Державна податкова служба України оштрафувала автозаправні станції на суму понад 54 млн гривень за порушення порядку розрахунків.

Інфографіка: Дзеркало тижня

дизельне паливо
бензин
газ скраплений
Контакти
Україна, Київська область, село Крюківщина
Зв`язок з нами
© 2023-2025 ТОВ ІНФОРМ ПОРТАЛ. Всі права захищено.