Фінансовий Комітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований законопроєкт N11416-д про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану. Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев у Telegram. Цим законопроєктом, зокрема, пропонується запровадження авансового платежу з податку на прибуток для автозаправних станцій.
Доопрацьованим законопроєктом передбачається, зокрема:
- підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%;
- встановлення військового збору у розмірі 1% від доходу для платників єдиного податку ІІІ групи;
- встановлення військового збору для ФОП - платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% мінімальної ЗП;
- визначено, що встановлені особливості оподаткування військовим збором діятимуть до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан;
- встановлення ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25;
- щомісячне подання звітності про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також суми нарахованого єдиного внеску;
- вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків у цілях оподаткування прибутку підприємств, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним.
Зокрема, пропонується встановити такі розміри щомісячних авансових внесків для автозаправних станцій:
- у розмірі 60 тис. гривень у разі реалізації двох та більше видів пального;
- у розмірі 30 тис. гривень у разі реалізації виключно скрапленого газу;
- у розмірі 45 тис. гривень у разі, якщо частка реалізації скрапленого газу у загальному обсязі реалізованого пального протягом місяця становить 50% і більше.
Для автозаправних станцій, за адресою яких здійснюється роздрібна торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, пропонується наступні розміри щомісячних авансових внесків:
- у розмірі 80 тис. гривень у разі реалізації двох та більше видів пального;
- у розмірі 40 тис. гривень у разі реалізації виключно скрапленого газу;
- у розмірі 60 тис. гривень у разі, якщо частка реалізації скрапленого газу у загальному обсязі реалізованого пального протягом місяця становить 50% і більше.
Раніше повідомлялося, що законопроєкт планується винести на голосування у перші тижні вересня.
Законопроєкт зареєстровано у ВР у липні. Ініціатором документу виступив Кабінет Міністрів України. Документом пропонувалося запровадити авансовий платіж з податку на прибуток для автозаправних станцій. Пізніше у Мінфіні повідомили, що пропозицію про запровадження авансового внеску з податку на прибуток для роздрібних торговців пальним буде допрацьовано.
Фото: Уніан