Наміри Євросоюзу ввести санкції проти прибуткового газового сектору росії можуть так і залишитися намірами через Угорщину. Країна висловила значні застереження щодо нової пропозиції під час перших розмов між послами минулого тижня, за словами кількох людей у залі. Представники Угорщини прямо не виступили проти цього заходу, але продемонстрували свою настороженість, пише видання Politico.
Головний представник Угорщини заявив, що його країна блокуватиме будь-які санкції, які підвищать витрати на енергію в Європі.
“Ми збираємося проаналізувати пакет, але не підтримуємо нічого, що може негативно вплинути на газовий ринок ЄС”, — сказав угорський посадовець під час зустрічі дипломатів у середу. Про це розповіли два дипломати, що брали участь в обговоренні.
Санкції заборонять країнам ЄС реекспортувати російський скраплений газ, що потенційно позбавить москву значних прибутків. Але вони не зупинятимуть закупівлі ЄС російського газу чи прямо вдарять по бізнес-інтересам Угорщини. Тим не менш, Угорщина сильно залежить від російського експорту і давно виступає проти подальших енергетичних санкцій проти москви, які вимагають одностайної підтримки всіх 27 країн ЄС.
За словами присутніх, під час перших переговорів кілька інших країн, зокрема Франція, Німеччина, Італія, Іспанія та Франція, також просили надати їм більше технічної інформації про заходи, пов'язані з санкціями. Але Угорщина була найбільш нерішучою.
“Коли справа доходить до енергетики, вони хвилюються, — сказав один дипломат ЄС, якому, як і іншим, було надано анонімність для обговорення делікатних переговорів за закритими дверима, — Вони бояться, що це дестабілізує ринки, навіть опосередковано”.
Раніше повідомлялося, що Євросоюз може включити до 14-го санкційного пакету проти рф заборону на перевалку російського скрапленого природного газу у європейських портах.
У березні Енергетична митниця ДМСУ посилила перевірки операцій з постачання скрапленого газу, виробленого на території ЄС шляхом змішування його складових. Втім, за словами експертів ринку, цих дій не достатньо, оскільки левова частка газу на українському ринку має російське походження. Тільки в березні 20% скрапленого газу, що потрапив на ринок України, склав російський продукт.
Компанія "Торговий Дім "Інтергал" експортувала автомобільну партію LPG (19 тонн) до Польщі в третій декаді березня 2024 року ймовірно через російське походження.