Ціни на пшеницю ростуть через морози в Австралії та скорочення врожаю в рф. Стрімке підвищення вартості соняшника на внутрішньому ринку супроводжувалося підвищенням світових цін на олію. Ціна на кукурудзу стабілізувалися. Про це повідомила брокерська компанія Spike Brоkers.
Ціни на українську кукурудзу стабілізувалися
Посушливі умови в Південній Америці сприяють зростанню цін на кукурудзу, підвищуючи ризики для врожаїв. В Аргентині фермери зазнають збитків через падіння цін, а площа посівів може скоротитися на 20%. Ціни на грудневі ф'ючерси Чикаго на кукурудзу можуть підвищитися до 423 c/bu, якщо закріпляться вище 416 c/bu, але відкати нижче 410 c/bu отримають сильну підтримку. Ціни на українську кукурудзу стабілізувалися в напрямку портів на рівні $195-197 на період жовтень-грудень. У той час як західний кордон додає в ціні та продовжує активно торгувати кукурудзу на рівні €190-192 FCA, завантажену в євровагони.
Станом на 26 вересня в Україні зібрано 4 719 тис. тонн (з 23% площ) кукурудзи, врожайність становить 5,13 т/га.
Найвищу врожайність кукурудзи збирають у Волинській, Рівненській та Чернігівській області понад 8 т/га.
Останні індикації покупців:
Ціни на фуражну пшеницю наблизилися до цін на продовольчу
Морози в Австралії та скорочення врожаю в рф підтримують зростання цін на пшеницю. Посушливі умови затримують посіви озимої пшениці в рф та Україні. Ціни на грудневі ф'ючерси Чикаго на пшеницю можуть підвищитися до 618 c/bu, якщо подолають поточний рівень опору на 598 c/bu. Ціни на українську фуражну пшеницю майже наблизилися до рівня продовольчої пшениці. У напрямку морських портів фуражну пшеницю купували на рівні $194-198 залежно від вмісту білка. Продовольча пшениця торгувалася на рівні $205-210 залежно від якості.
Останні індикації покупців
Фермери притримують збут соняшнику
Стрімке зростання цін на соняшник на внутрішньому ринку супроводжувалося підвищенням світових цін на олію. Заводи купували соняшник на рівні 21500-22500 гривень з ПДВ з доставкою до заводів за базову олійність 46%. Постійне зростання цін змушує фермерів притримувати збут соняшнику, що створює напругу для заводів у покритті власних потреб переробки. Ціни на олію підвищилися на спотовому ринку на $50 і торгувалися на рівні $990-995 СРТ порт.
Станом на 26 вересня в Україні зібрано 6 658,6 тис. тонн (з 66% площ) соняшнику. Врожайність соняшнику становить 2,04 т/га проти 2,2 т/га минулого року.
Останні індикації покупців:
Соя теж дорожчає через несприятливі погодні умови
Посуха в Південній Америці та економічні стимули Китаю підвищують світові ціни на соєві боби. Прогнози не очікують покращення погодних умов у Бразилії в найближчі два тижні, що може підтримати зростання цін на ринку. Ринкові гравці очікують подальшого підвищення світових цін на сою через несприятливі погодні умови та зростання попиту.
Ціни на українську сою зросли на всіх напрямках на $10 порівняно з минулим тижнем. Премія за сою без ГМО сягала $60-70 залежно від напрямку збуту та якості.
Станом на 26 вересня в Україні зібрано 3 503 тис. тонн (з 62% площ) з урожайністю на 20% нижчою за минулорічний показник. Врожайність становить 2,13 т/га проти 2,5 т/га минулого року. Найвищу врожайність сої збирають у Волинській та Хмельницькій області – понад 3 т/га.
Останні індикації покупців ГМО:
Останні індикації покупців НЕ-ГМО:
Раніше кукурудза, насіння соняшнику та фуражна пшениця здорожчали. Водночас вартість продовольчого зерна не піднімається через демпінг з боку рф. Частка імпорту української кукурудзи до ЄС зросла до 57%, пшениці — до 66%.