Фермери розпочали збір пізніх зернових в Україні. Ціна на кукурудзу та сою підвищилися. Понад 20% від запланованого експорту цьогорічного врожаю пшениці уже вивезено. Про це повідомила брокерська компанія Spike Brоkers.
Результати серпня
Експорт з України зернових, олійних культур, а також продуктів переробки за серпень розподілився таким чином:
Ціна на кукурудзу та сою виросла близько на $10
Ціни на кукурудзу в напрямку портів зросли майже на $10 порівняно з ціною минулого тижня. Більшість виробників України почнуть активний збір кукурудзи вже з середини вересня. Посуха та відсутність дощів висушили кукурудзу в полі до показника вологості 13-18% в середньому по Україні. Станом на 5 вересня, українські фермери зібрали 457,5 тис. тонн урожаю.
Останні індикації покупців:
Ціни на сою підвищилися в середньому на $10 за всіма напрямками. За сою ГМО покупці пропонували $380-385 з доставкою до морських портів; премія за сою НЕ-ГМО становила майже $50-55. Італійський напрямок торгувався в межах €400-410 DAP за ГМО сою; премія за НЕ-ГМО становила €30-35.
Станом на 5 вересня фермери зібрали 1 007,3 тис. тонн сої. Всього зібрано 20% посіяних площ із врожайністю 18,6 ц/га, що на 27% менше порівняно з минулорічною врожайністю на цю дату.
Останні індикації покупців ГМО:
Останні індикації покупців НЕ-ГМО:
23% запланованого експорту пшениці вивезено
Сталий попит на зовнішніх ринках забезпечив експорт пшениці в період з липня по серпень у кількості 3,8 млн тонн. Цей показник вже склав 23% річного експортного потенціалу, який погоджено для експорту в сезоні 2024/25 Міністерством. За умови збереження темпів експорту пшениці, Україна може досягти 80% річного експортного потенціалу вже у грудні.
Останні індикації покупців:
Попит на ріпак зменшується
Кількість покупців у напрямку морських портів поступово зменшується. Більшість ріпакових програм завершується в портах до кінця вересня. Покупці розглядали пропозиції в напрямку морських портів у межах $480-490, залежно від сертифікації ISCC та показника олійності. В середньому ціни опустилися на $5 у порявнянні з минулим тижнем.
Останні індикації покупців:
Врожайність соняшнику менша, аніж минулоріч
Ціни на соняшник стабілізувалися на рівні 20500-21000 гривень з ПДВ, з доставкою до заводів, залежно від місця поставки та показника олійності. Ринок поступово насичується пропозиціями соняшнику. На ринку Болгарії український соняшник торгувався на рівні $500-510 з доставкою, що з урахуванням вартості логістики із Західної України дає паритет $425 з господарств Західної України.
Станом на 5 вересня в Україні зібрано 1 389,6 тис. тонн соняшнику, з 16% площ із врожайністю 17,8 ц/га, що на 5% менше порівняно з минулорічною врожайністю на цю дату.
Останні індикації покупців на соняшник:
В Україні затверджено максимальний обсяг експорту пшениці.
Ціни на пшеницю зазнали сезонної корекції на фоні активної пропозиції в серпні.