Exxon: попит на нафту у 2050-му році залишиться на тому ж рівні, що зараз
TL HUB MEDIA
27.08.2024
tlhub.com.ua

Попит на сиру нафту у 2050 році сягатиме близько 100 млн барелів на день, що приблизно схоже із нинішніми показниками. Про це йдеться в прогнозі однієї з найбільших західних нафтових компаній Exxon Mobil, пише liga.net.

Компанія не вважає, що світова економіка досягне своєї мети щодо нульових викидів до 2050 року шляхом переходу на джерела з меншим вмістом вуглецю, такі як відновлювана енергія.

Відповідно до звіту, підвищення стандартів життя в країнах, що розвиваються, призведе до збільшення глобального попиту на енергію на 15% до 2050 року.

Exxon також очікує, що населення світу зросте з 8 млрд до майже 10 млрд до 2050 року, що теж збільшить попит на енергію. Разом з тим, електромобілі не зможуть суттєво вплинути на довгостроковий глобальний попит на нафту.

Найбільшою зміною у світовому енергетичному балансі до 2050 року мало б стати значне збільшення сонячної й вітрової енергії разом зі значним скороченням використання вугілля. Загалом споживання електроенергії зросте на 80% до 2050 року.

Але за прогнозами Exxon, 67% світового енергетичного балансу 2050 року все одно буде забезпечуватися нафтою, природним газом і вугіллям, порівняно з 68% торік.

Компанія заявила, що у зв’язку з переходом світу на нетрадиційні ресурси знадобиться більше інвестицій у нафту ніж зараз очікується, адже без них виробництво падатиме приблизно на 15% на рік, що є різкішим падінням порівняно з оцінками Міжнародного енергетичного агентства (IEA) 2018 року, які становили приблизно 8% на рік.

На основі цих прогнозів ґрунтуються плани зростання виробництва найбільшої серед західних нафтових компаній Exxon. Вона планує видобувати 4,3 млн барелів нафти й газу на день цього року, що на 30% більше, ніж найбільший конкурент США Chevron.

Також зазначається, що якби кожен новий автомобіль, проданий у світі 2035 року, був електричним, попит на сиру нафту все одно становив би 85 млн б/д, як у 2010 році.

Глобальний попит на нафту зріс, але зростання набагато повільніше, аніж минулого року. Глобальні спостережувані запаси нафти впали у червні після чотирьох місяців нарощування, йдеться у серпневій доповіді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА)  про стан світового ринку нафти.

нафта сира
добування сирої нафти
добування природного газу
газ природний
Контакти
Україна, Київська область, село Крюківщина
Зв`язок з нами
© 2023-2025 ТОВ ІНФОРМ ПОРТАЛ. Всі права захищено.